Harry Potter i kamień filozoficzny. Hufflepuff


18 czerwca 2020 Tomek 0 Comment , , ,

Nowe kolekcjonerskie wydanie jednej z najpopularniejszych powieści dla dzieci wszechczasów autorstwa J.K. Rowling. “Harry Potter i kamień filozoficzny. Hufflepuff” to jedna z czterech edycji wydanych na 20-lecie powstania pierwszej książki o młodym czarodzieju. Każda z wersji zawiera dodatkowe informacje o jednym z domów Hogwartu. Do wyboru są również edycje: Gryffindor, Ravenclaw oraz Slytherin.

Niezwykły chłopiec i świat czarodziejów

Harry to sierota, który stracił rodziców kiedy miał zaledwie rok i wychowywany jest przez ciotkę Petunię i wujka Vernona. Nie kochają jednak chłopca i nie jest nawet odrobinę tak dobrze traktowany jak ich syn Dudley. Harry od dawna czuje, że coś jest z nim nie tak, bo przytrafiają mu się różne dziwne rzeczy, których nie potrafi wyjaśnić. Pewnego dnia chłopiec dostaje list z którego dowiaduje się, że został przyjęty do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Wujek z ciocią wyrzucają list i chcą za wszelką cenę ukryć przed nim prawdę na temat jego pochodzenia. Próbują go nawet wywieźć daleko od domu, ale i tak zostają odnalezieni przez Hagrida, który wręcza Harry’emu list, wyjaśnia mu kim naprawdę jest i oznajmia, że Harry wkrótce rozpocznie naukę, aby zostać prawdziwym czarodziejem.

Dodatki o domu Hufflepuff

Każdy prawdziwy fan Harry’ego Potter’a z pewnością wie do którego z czterech domów w Hogwarcie chciałby należeć. Okładka książki utrzymana została w czarno – żółtych kolorach, które są barwami Hufflepuffu. Znajduje się na niej również herb domu na którym widnieje wizerunek borsuka. Oprócz znanej nam historii o pierwszym roku nauki Harry’ego w Hogwarcie znaleźć tu można różne ilustracje charakterystyczne dla Hufflepuffu, które wykonał Levi Pinfold oraz ciekawe wiadomości dotyczące m.in.: założyciela domu, opiekunów, ducha, znanych Puchonów i ich sukcesów czy pokoju wspólnego w podziemiach Hogwartu. Książka będzie na pewno idealnym prezentem dla każdego potteromaniaka i miłośnika książek o świecie magii.

Autorka książki

Joanne Kathleen Rowling (ur. 1965) pochodzi z Chipping Sodbury w Anglii. Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i pracowała jako nauczycielka. Pierwszy tom o przygodach Harry’ego Pottera wydała w 1997 roku. Kolejne części  odnosiły coraz większe sukcesy, a Rowling szybko stała się jedną najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii. Sprzedała setki milionów książek, które przetłumaczono na ponad 70 języków. Na podstawie powieści pisarki powstały również filmy i seriale. Oprócz serii o Harrym Potterze Rowling wydała kilka książek dla dorosłych jak:

  • ”Trafny wybór”
  • “Wołanie kukułki”
  • “Jedwabnik”
  • “Żniwa zła”
  • “Zabójcza biel”.
Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com