Harry Potter i kamień filozoficzny. Slytherin


28 czerwca 2020 Tomek 0 Comment , , ,

Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff i Slytherin to nazwy domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie o których słyszał każdy potteromaniak. Specjalnie dla nich powstały cztery nowe edycje pierwszego tomu o przygodach Harry’ego Pottera. W każdej z nich oprócz znanej już historii znajdują się ciekawe dodatki. Harry Potter i kamień filozoficzny. Slytherin (https://www.taniaksiazka.pl/harry-potter-i-kamien-filozoficzny-slytherin-joanne-kathleen-rowling-p-1364946.html) przygotowano dla tych fanów, którzy czują się w głębi Ślizgonami.

Chłopiec, który przeżył

“Harry Potter i Kamień Filozoficzny” opowiada o 11-letnim chłopcu, który mieszka w schowku pod schodami w domu swojego wujostwa i ich zepsutego syna Dudleya. Kiedy Harry zaczyna otrzymywać dziwne listy zaadresowane specjalnie do niego, Dursleyowie nie pozwalają mu ich czytać i dokładają wszelkich starań, aby nie dowiedział się prawdy o swoim pochodzeniu. W końcu zabierają go na wyspę pośrodku morza, ale w dniu urodzin Harry’ego przybywa do nich gigantyczny mężczyzna, który przedstawia się jako Hagrid i wyjawia chłopcu prawdę o jego rodzicach i wyjaśnia mu co rzeczywiście wydarzyło się 10 lat wcześniej. Daje również Harry’emu list z informacją, że od września rozpoczyna naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Dodatki do książki

Najnowsze cztery edycje powieści Harry Potter powstały w celu uczczenia 20-lecia wydania pierwszego tomu przygód o młodym czarodzieju na punkcie którego oszalały dzieci z całego świata. Każda z książek zawiera specjalne dodatki i ilustracje poświęcone domom Hogwartu. Okładka wersji o Slytherinie posiada zielone barwy i herb domu. Miłośnicy świata czarodziejów i magii dowiedzą się m.in. różnych ciekawostek o założycielu – Salazarze Slytherinie, powstaniu domu i jego historii, o słynnych absolwentach, pokoju wspólnym uczniów, duchu – Krwawym Baronie i wielu innych rzeczach. Każda z edycji zawiera także quiz z wiedzy o szkole. Książka będzie z pewnością idealnym prezentem dla prawdziwego potteromaniaka i dumnego Ślizgona.

Joanne Kathleen Rowling

Joanne Kathleen Rowling (ur. w 1965 roku) jest angielską pisarką. Ukończyła studia z filologii klasycznej i pracowała jako nauczycielka zanim zajęła się wyłącznie pisaniem. Wszystkie siedem tomów o przygodach Harry’ego Pottera osiągnęły rekordy popularności wśród dzieci na całym świecie. Autorka sprzedała prawie 500 milionów egzemplarzy książek i wydała wiele dodatkowych publikacji dotyczących świata czarodziejów. Rowling pisze także powieści kryminalne dla dorosłych. Należą do nich:

  • “Wołanie kukułki”
  • “Jedwabnik”
  • “Żniwa zła”
  • “Zabójcza biel”
  • ”Trafny wybór”.
Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com